Znudził Ci się już “powszedni” wygląd Twojego gearu i chciałbyś wyglądać “odświętnie”? Planujesz jakiś mały event RP i potrzebny Ci klimatyczny strój? Nic bardziej prostszego! W Aionie, w którym customizacja postaci odgrywa tak ważną rolę, mamy między innymi możliwość farbowania (patrz: Farbowanie zbroi) jak i zmieniania wyglądu przedmiotów (patrz: Zmiana wyglądu przedmiotów). Dostępne są także kostiumy (bądź też “odświętne” stroje), które można wykorzystać do remodelowania naszego gearu.

Wszystkie kostiumy (prócz jednego, ale o nim w tekście poniżej), można zakupić u NPC’ów w stolicy każdej z ras. Przedmioty te nie posiadają typu (nie są ani clothem, ani leatherem ect.), dlatego można nałożyć je na każdy rodzaj gearu. Można je farbować.

Kostiumy dzielą się na:

1) Jednoczęściowe – kostium składa się tylko z jednego itemu (chest), który założony zakrywa inne części zbroi – tj. np. przemodelujemy sobie chest na kostium i automatycznie inne części nie będą widoczne – nie wyświetlą się nam shouldery czy rękawiczki, mimo że mamy je nadal na sobie.

2) Pięcioczęściowe – kostium ten składa się z 5-częściowego “setu”, a każda z części może być oddzielnie remodelowania i nie powoduje to zasłonięcia innych nie zremodelowanych przedmiotów naszego gearu.
Wartym odnotowania jest fakt, iż set ten ma wygląd “clotha” mimo, że sam nie ma “typu” i może być nakładany na każdy armor. Podowuje to błędne przeświadczenie, że na np. plate armor można remodelować na cloth. Po prostu ten zestaw tak wygląda. Być może w przyszłości zostaną dodane także inne “sety” o wyglądach innych typów armorów np. chain czy leather.

Eiren (Asmodian)
Stenon (Elyosi)

Źródło informacji: Costume na Korean PowerWiki.