Aion odznacza się olbrzymią możliwością customiazacji – można godzinami wybierać wygląd swojej postaci czy też “bawić się” w farbowanie zbroi naszego bohatera (patrz: Farbowanie zbroi). Co jeśli uznaliśmy, iż nasza zbroja jest nieładna i pragniemy wyglądać szałowo, lecz statystyki na zbroi, która nam się nie podoba są lepsze? Bez strachu! Twórcy Aiona pomyśleli i o tych, którzy lubią dobierać zbroję swoich postaci, by odpowiadały ich gustom i dlatego zaoferowano nam opcję zmiany wyglądu zbroi i broni!

Jest jednak kilka faktów, o których należy pamiętać zanim zabierzemy się za przerabianie naszego gearu. Ale po kolei!

1) Ograniczenia

 • Level: Mimo, iż zmiana wyglądu broni czy zbroi nie wpływa na mechanikę gry i nie daje żadnych bonusów, twórcy uznali iż dopiero postacie powyżej 30 levela mogą modyfikować wygląd swoich przedmiotów. Dlaczego od 30-tki? Nie wiadomo…
 • Typ przedmiotu: Na chwile obecną nie ma możliwości, zmiany wyglądu między różnymi rodzajami broni czy zbroi – tj. nie nałożymy wyglądu miecza na sztylet czy mace (co jest zrozumiałe), ale także wyglądu plate na zbroje cloth (chodź duża ilość graczy nad tym ubolewa).
 • Kategoria przedmiotu: Nie każdy rodzaj przedmiotów może podlegać zmianie wyglądu czy też być “dawcą” skina dla innego przedmiotu.
 • Rodzaj przedmiotu Farbowanie Zmiana wyglądu
  “zwykłe” zbroje Tak Tak
  zbroje Abyss Nie Tak
  zbroje Draconic Nie Tak
  zbroje Daevanion Tak Nie
  bronie – “zwykłe”, Abyss, Draconic Nie Tak
  bronie – rozciągliwe Nie Nie
  bronie – Daevanion Nie Nie
  tarcze Tak Tak
  akcesoria – kolczyki Nie Tak
  akcesoria – czapki Tak Tak
  akcesoria – naszyjniki Nie ?
  akcesoria – paski Nie Nie

  Rodzaj przedmiotu a farbowanie i zmiana wyglądu.

2) Warto wiedzieć przed zmianą wyglądu, iż:

 • Nałożony dye: Jeśli przedmiot, na który chcemy nałożyć skin został wcześniej zafarbowany, jego kolor po przemodelowaniu zostanie utracony. Jeśli jednak przedmiot będący “dawcą skina” zostanie zafarbowany, wtedy jego kolor zostanie przeniesiony razem z nim.
 • Kilkukrotne przenoszenie skina: Jeśli jakiś konkretny wygląd przedmiotu przypadł nam do gustu, a raz już ten skin nałożyliśmy na item z dobrymi statystykami i teraz mamy nowy lepszy przedmiot, możemy bez problemu skin przenieś po raz kolejny. Nie ma “limitu przenosin” danego skina, pamiętać należy tylko że przedmiot z którego zdejmujemy skin zostanie utracony.
 • “Widziałem gracza ze zbroją plate, który nałożył na nią skin clotha!!!”: Niestety, nie jest to możliwe (tj. krzyżowanie modeli zbroi). Nie można wziąć jakiegokolwiek armoru cloth (czy leather itp.) i nałożyć go na plate.
  Jest jednak “pośredni” sposób, by nasz strój wyglądał jak cloth – w stolicy każdej z frakcji, znajduje się NPC, który sprzedaję odświętne stroje (stoi w tym samym miejscu, co NPC od farbek). Kupić u niego można m.in. kimono, strój mikołaja oraz zestaw ubrań, które “wyglądają jak cloth” – posiadają skin “cloth” (nazwa setu to “Eiren” – dla Asmodian i “Stenon” – dla Elyosów). Wszystkie ubrania, które sprzedaje ten NPC, nie posiadają “typu” (tj. nie są ani clothem ani leatherem itp.), dlatego można je nałożyć na jakikolwiek armor. Dlatego można spotkać postacie w itemach plate, które biegają w “sukienkach”. W chwili obecnej, sprzedawca ten oferuje tylko sety “wyglądające jak cloth”, być może w przyszłości będzie sprzedawał także “wyglądające jak np. chain / leather / plate”.
 • Co potrzeba do zmiany wyglądu: Nie potrzeba żadnego specjalnego przedmiotu. Musimy posiadać item, na który chcemy nałożyć skin oraz przedmiot, który stanie się “dawcą skina”. UWAGA! “Dawca skina” po całym procesie zostanie zniszczony.

3) Proces zmiany wyglądu

By zmienić wygląd przedmiotu musimy udać się do stolicy naszej frakcji. Dokładna lokalizacja NPC’ów poniżej:

Pandaemonium – NPC Keruthis Sanctum – NPC Laokones

Następnie po rozmowie z NPC, otworzy nam się okno modyfikacji. W pierwszy slot wkładamy item, którego statystyki chcemy posiadać (tj. na który zostanie nałożony skin), w drugi slot wkładamy przedmiot, który jest “dawcą skina” (należy pamiętać, iż po całym procesie przedmiot ten zostanie zniszczony!). Obok pojawi nam się podgląd jak będzie wyglądał nasz przedmiot po zamianie. Następnie potwierdzamy chęć dokonania zmiany i płacimy opłatę za modyfikację, która wynosi 1000 kinah + tax. Hurra, nasz przedmiot prezentuje się olśniewająco! 🙂

1) Wkładamy przedmiot z interesującymi nas statystykami 2) A tutaj przedmiot z naszym olśniewającym skinem
3) Płacimy za modyfikację 4) Gotowe!

4) Przywracanie pierwotnego wyglądu przedmiotu

Możliwe jest przywrócenie pierwotnego wyglądu przy pomocy Pattern Reshaper, który można nabyć u NPC’a. Sprzedawcy (Sanctum – NPC Judisina; Pandaemonium – NPC Njomi) znajdują się w tym samym pomieszczeniu co NPC modyfikujący wygląd przedmiotów.


Życzę miłych eksperymentów ze znalezieniem “odstrzałowej” kreacji 😉

Źródło informacji: “Zmiana wyglądu” na Korean PowerWiki.