Dzisiaj pragniemy zaprezentować Wam krótki przewodnik po nowej instancji dodanej w patchu 2.5 o nazwie Araka.
Araka to nazwa farmy, na której produkowanych jest 50% zasobów drany, które następnie dostarczane są wojskom Tiamat. Zadaniem graczy, jest przerwanie linii zaopatrzenia Balaurów.

1. Podstawowe informacje

  • Nie potrzeba prequesta by wejść do Araka, wszystkie postacie powyżej 50 poziomu mogą wejść do instancji.
  • Instancja przeznaczona jest dla grupy 6 osobowej.
  • Instancja posiada dwa tryby trudności.
  • Przeciwnicy w instancji są Balaurami i dostaje się za nich Abyss Points.
  • W instancji znajdują się ukryte skrzynki w których są AP itemy oraz Platinium medale.
  • By wejść do Araka, każda frakcja musi kontrolować swoje fortece w Balaurei. Po podbiciu, Dimensional Gate pojawi się obok konkretnego NPCa w fortecy (ordnance quartermaster – Elyosi, fortress quartermaster – Asmodians).
  • Istnieją cztery wejścia do instancji – po dwa dla każdej rasy – ale tak jak w Dark Poecie wszystkie prowadzą do tej samej instancji.
  • Wiele sekretów ukrytych jest w Araka. Ponieważ jest ona blisko z plemieniem Reian, mogą oni przekazać bardzo dużo cennych informacji o instancji (np. o lokalizacji ukrytych skrzyń, wind streamach).
  • Cooldown dla Araka wynosi 22 godziny.

2. Rozgrywka w instancji
Zadaniem graczy jest zniszczenie struktur i linii zaopatrzenia w drane balaurskich wojsk. Gracze muszą poruszać się w instancji przy pomocy wind streamów oraz innych struktur, co sprawia że rozgrywka wymaga dużo większej interakcji ze środowiskiem.


3. Zadania
Podobnie do Siel weapon, w Araka także można dostać item, po kliknięciu na który dostajemy chain quest na złotą broń (typ broni uzależniony jest od klasy naszej postaci). Ponad to, nagrodami w zadaniach są także Abyss Pointy.

4. Loot
W instancji prócz artefaktów AP oraz platynowych medali, zdobywa się także fabled / heroic bronie i zbroje. Ponad to można zdobyć (z ukrytych skrzynek) unikalnego peta, który będzie nas automatycznie buffował!

5. Bossowie
By nie psuć Wam zabawy z samodzielnego poznania taktyk na bossów, przedstawiamy tylko zdjęcia bossów. Po zabiciu każdego bossa, pojawia się treasure box w którym znajdują się platynowe medale, AP artefakty oraz mogą złote / niebieskie bronie i zbroje.



Źródło: Araka instance na Korean PowerWiki.