Jak się okazuje NCSoft Korea po wypuszczeniu 2.1 nie spoczął na laurach i ostro ruszył do pracy nad kolejnym patchem. Zmiany w 2.1 skupiały się głównie na znacznym podniesieniu drop ratingu złotych przedmiotów (z instancji / world bossów), natomiast zmiany (oddzielny patch od 2.1) które od wczoraj Koreańczycy mogą testować na PTS, skupiać się będą raczej na zmniejszeniu trudności questów oraz craftingu.


[UWAGA!!! Poniższe informacje pochodzą z amatorskiego tłumaczenia oryginalnych koreańskich patch notes, dlatego też informacje są niepełne i mogą ulec zmianie wraz z oficjalnym angielskojęzycznym tłumaczeniem wydawcy – Autor]

1. Zmiany w obrębie chain questa na Miragent / Fenris set.

  • NPC potrzebni do questów na gloves Work of the Fenris’s Fangs (Asmo) oraz The Quest for Templars (Elyos) pojawiać się będą ze 100% pewnością w wyznaczonych godzinach.
  • Light of Luck / Tear of Luck potrzebne do questów na chest Luck and Persistence (Asmo) oraz Persistence and Luck (Elyos) prócz zbieranie “światełek” mogą także być pozyskane przez zbieranie wysoko levelowych roślin.
  • Kapitan Dredgionu potrzebny do questa na na broń Loyalty and Affableness (Asmo) oraz Loyalty (Elyos) może zostać także zabity na Chantra Dredgionie.

2. Dodano nowego peta [patrz obrazek na początku artykułu – Autor] oraz jedzenie dla petów u vendorów sprzedających pety w stolicach.

3. Obniżono ilość gatherowalnych składników potrzebnych do craftu, ilość materiałów kupowanych u vendora nie uległa zmianie.

Przed zmianą Po zmianie


4. Dodano nową opcję crafterską, która umożliwia przerobienie 3 itemów o jakości common, na jeden zielony item ze 100% pewnością [czyli jeśli nie mieliście szczęścia z critem, po 3 nieudanych próbach macie 3 białe itemy które przerabiacie 100% na zielony – Autor]. Opcja ta nie występuje dla craftingu powyżej zielonych itemów [czyli 3 zielone nie równają się 1 niebieskiemu 100% – Autor]

5. Balaurskie receptury nie będą już dłużej randomowym dropem przy wymianie serc u Shugo. Teraz będzie stała określona “cena” [coś jak z coinowymi itemami zrobili – Autor]. Niestety “cena” za recepty wzrosła.

6. Zmniejszono trudność questów na Experta w craftingu [niestety, nie mamy bliższych informacji – Autor]7. Zmieniono niektóre daily questy (głównie wymagające udania się na terytorium wroga) w weekly quest, które pojawiają się w każdą środę.

8. Zmniejszono trudność upgradowania broni Siel.

  • Pierwszy upgrade (z zielonej broni na niebieską) wymagać będzie 1 Ingot zamiast 11.
  • Drugi upgrade (z niebieskiej broni na złotą) wymagać będzie 6 (zamiast 30) balaur relic z bossów z Beshmundir Temple oraz 1 (zamist 20) bardzo drogiego Ingot.

9. Zmniejszono wymaganą ilość powtórzeń wielu powtarzalnych questów (m.in. tym ze Steel Rake, na Inggison / Gelkmaros set, Kromede’s Trial).

10. Dokonano zmian w systemie coin questów.

11. Skasowano wymagane prequesty na wejście do Fire Temple.

12. Oraz wiele innych zmian w questach i craftingu [których jednak nie jesteśmy w stanie przetłumaczyć przy naszej znajomości koreańskiego 😉 – Autor]


Źródło: 3.11 PTS update na Korean PowerWiki.