Patch 1.9 zapowiadany jest na 1 połowę 2010 roku, gracze stają się coraz bardziej niecierpliwi i domagają się dokładniejszych informacji. Wczoraj pojawił się pierwszy z cyklu wywiad z producentem Aiona – Chris’em “Kinslon” Hager’em, który ujawnił kilka informacji na temat nowego systemu anty-stunowego oraz daily questów. W kolejnych tygodniach, kawałek po kawałku, będą ujawniane informacje także na temat innych nowych systemów z patcha 1.9.

Zapraszamy do lektury tego wywiadu po polsku! Więcej na temat omawianych w wywiadzie systemów można przeczytać na naszym blogu: Nowe skille w Aion 1.9/2.0 oraz Doniesienia z test servera (1.9): Daily Questy.

Aquilanius: Jak dokładnie działać będzie nowy system obrony przeciw stunom?

Kinslon: Będziesz mógł zakupić umiejętności “Remove Shock” od swojego klasowego trenera. Po nauczeniu się zakupionego skilla, gdy Twoja postać zostanie zestunowane w czasie walki, umiejętność “Remove Shock” aktywuje się jako chain (2 skill w chainie), którego można użyć do zdjęcia stuna, zwiększy także Twoją odporność (resistance) na stuny, knockbacki oraz inne podobne stany na 7 sekund. Na późniejszych levelach, dojdą jeszcze do nauczenia klasowe skille, które działając jako chain do “Remove Shock” pozwolą na kontratak.

Aquilanius: Jak te nowe skille będą pozyskiwane? Są to Stigma skill czy “zwykłe” skille, których można się nauczyć od NPC?

Kinslon: Na 40 poziomie, każda klasa będzie miała możliwość zakupienia umiejętności “Remove Shock” od swojego klasowego trenera. “Remove Shock” jest zwykłym skillem, którego można się nauczyć od razu po zakupieniu [skill booka – przypis tłumacza]. Wysoko levelowe umiejętności, które powiązane są w chain z “Remove Shock” także będą możliwe do kupienia u klasowego trenera.

Aquilanius: Jaki jest cel systemu obronnego przeciw stunom w ogólnym balansie klas?

Kinslon: Z każdym updatem w jakimkolwiek MMO, developerzy muszą na nowe zbalansować dostępne klasy, gdyż gracze ulepszają swoje umiejętności oraz uczą się taktyk, które pozwalają im na optymalizację (czasem wręcz za dobrą) poszczególnych klasowych umiejętności. W patchu 1.9 Aion, każda klasa będzie w stanie przeciwdziałać i kontratakować przeciwko stunom w pewnym stopniu. Wzmocni to balans każdej z aionowskich klas. Przyszłe updaty nadal balansować będą każdą z klas i wprowadzać nowe skille, co pozwoli graczom na opracowanie nowych taktyk gry.

Aquilanius: Dla jakiego zakresu levelowego przeznaczone będą daily questy?

Kinslon: Dla każdej rasy dostępne będą dwie frakcje oferujące daily questy. Pierwsza frakcja oferować będzie daily questy od 30 levelu, druga natomiast od levelu 40. Po przystąpieniu do jednej z frakcji, codziennie pojawiać się będzie ikonka, która oferować będzie daily quest na ten dzień. Będzie można wybrać czy akceptuje się czy nie daily quest który oferowany jest danego dnia. Jednak Twoja postać otrzymywać będzie propozycje daily questów codziennie, aż do czasu gdy opuści frakcję która te questy oferuje.

Aquilanius: Jakie będą nagrody za daily questy?

Kinslon: Nie chcę niszczyć niespodzianki odnośnie nagród jakie można otrzymać! Powiem tylko, iż questy dawać będą szeroki wachlarz nagród od XP i kinah, po “mgliste” (ograniczone czasowo) bronie oraz zbroje, a nawet nowe tytuły dla naszej postaci!

Aquilanius: Ile czasu należy poświęcić na wykonanie daily questów?

Kinslon: Czas potrzebny graczom na ukończenie daily questa uzależniony będzie zarówno od tego czy questujesz samemu czy w grupie, którą frakcję wybrałeś oraz od wymagań konkretnego zadania. Twórcy gry starali się dać graczom trochę różnorodności. Niektóre daily questy będą wymagały więcej wysiłku, lecz nagroda za nie także będzie odpowiednio lepsza.


Źródło: Ask Kinslon: Aion’ v1.9 Interview #1.