Start Aiona F2P zbliża się wielkimi krokami (zaplanowany jest na przyszły tydzień), dlatego też warto przygotować się na tą zmianę i zaznajomić się z podstawowymi informacjami na ten temat.

Postanowiliśmy zebrać razem najważniejsze informacje, lecz jeśli macie jakieś dodatkowe pytania nie wahajcie się ich zadać – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie! 🙂

PRZEJŚCIE NA F2P

1. Aion EU przechodzi na model F2P (free-to-play) – co to oznacza?
Oznacza to, iż każdy za darmo będzie mógł założyć konto gry, pobrać klienta oraz korzystać z całego contentu jaki obecnie oferuje gra. Jednakże, by zapobiec inwazji gold sellerów/botom stworzono trzy różne typy kont, które różnią się miedzy sobą dostępnością i częstotliwością korzystanie z danego contentu (np. wszystkie konta mogą korzystać ze wszystkich instancji, różna jest jedynie “częstotliwość” tegoż korzystania). By poznać szczegóły – zajrzyj tutaj.

2. Jeśli posiadam stare promocyjne kody (np. z Aion Magazine, z konkursów) czy będą one działały po zmianie na F2P?
NIE! Dlatego, przypominamy – jeśli posiadasz niewykorzystany kod (np. jakiś promocyjny item zdobyty w konkursie czy z Aion Magazine) należy go przypisać do konta PRZED zmianą, gdyż kody te tracą swoją ważność!!!

3. Wykupiłem czas gry / subskrypcję z góry na dłuższy okres (wykracza on poza luty 2012) – czy otrzymam zwrot “nadpłaty”?
Tak, jako że Aion przechodzi na F2P pod koniec lutego od tego momentu wszystkie subskrypcje zostają anulowane a nadpłacony czas zostanie zrefundowany – brak jednak dokładnych informacji w jakiej postaci gracze otrzymają refundację.

4. Co się stanie z danymi mojej karty kredytowej po przejściu pod zarząd Gameforge?
Zostaną one automatycznie skasowane z systemu.

5. Opłacałem kiedyś grę i posiadam Veteran Rewardy – czy będę mógł nadal z nich korzystać?
Tak, każda Twoja postać (już istniejąca czy też powstała później) będzie miała dostęp do wszystkich Veteran Rewardów, które gracz odblokował przed transferem na F2P. Jednakże, po przejściu na F2P, by otrzymywać nowe Veteran Rewardy (za kolejne miesiące) należy kupować “gold pack”.

KONTO

1. Nie posiadam konta gry, a chciałbym rozpocząć swoją przygodę w świecie Aiona.
Jeśli nie posiadałeś nigdy wcześniej konta Aion u NCSoftu (poprzedniego wydawcy gry), najprostszym sposobem będzie założenie nowego konta u nowego wydawcy Gameforge poprzez stronę – http://www.aionfreetoplay.com/website/ [ obecnie rejestracja nowych kont nie jest aktywna!!!]

2. Posiadam już konto Aion założone na stronie NCSoftu – co mam zrobić by je przenieść?
Każdy kto posiada już konto Aiona u poprzedniego wydawcy (NCSoft) – nie ważne czy obecnie aktywne czy nie – musi zgodzić się na przeniesienie swojego konta do nowego usługodawcy. Brak wyrażenia zgody na przeniesienie sprawi iż konto będzie niegrywalne zarówno u NCSoftu, ani u Gameforge (nie zostanie skasowane! będzie po protu niegrywalne!) Poniżej zamieszczamy schemat postępowania.

  • Należy zalogować się na konto poprzez stronę http://eu.ncsoft.com/en-gb/
  • Po zalogowaniu się do panelu menadżera konta, należy poprzez prawe menu wybrać opcję “Więcej informacji na temat nadchodzącego transferu usługi do Gameforge”.
  • Bezpośrednio pod danymi konta znajdować się będzie checkbox “Opt in status” należy je zaznaczyć i potwierdzić “Confirm”.
  • Gotowe! Nasze konto automatycznie zostanie przeniesione wraz z całą zawartością (wszystkie postacie, itemy, listy, rzeczy w banku, wszystko). 🙂

3. Jeśli posiadałem już konto Aion to czy po przeniesieniu posiadać ono będzie status “Veteran”?
Tak wszystkie już istniejące konta – nie ważne czy obecnie aktywne czy nie – zostaną po przeniesieniu oflagowane jako “Veteran”.

4. Nie posiadam obecnie konta Aion, jaki status będzie posiadało moje konto jeśli założę je po przejściu gry na model F2P?
Wszystkie konta założone PO przejściu gry na model F2P, będą posiadały status “Starter” (limitowany chat, trade, sprzedaż itemów, wysyłanie listów). Status ten można będzie “upgradować” do “Veterana” po spełnieniu kilku warunków (nie podano jeszcze jakich), bądź poprzez przypisanie do nowego konta kodu otrzymanego za uczestnictwo w Aion F2P Becie.

5. Brałem udział w Aion F2P Becie i otrzymałem informację iż kwalifikuję się do statusu veteran + gold pack – co mam dalej zrobić?
Zapewne otrzymałeś już e-maila od Gameforge, w którym informują do jakiej nagrody zostałeś zakwalifikowany. W niedługim czasie powinieneś otrzymać drugiego e-maila, który zawierać będzie kody Twoich nagród – należy je wpisać w menadżerze konta [na razie niedostępny!]. Kody działać będą zarówno na nowo stworzonych kontach u Gameforge, jak i “starych” kontach przeniesionych od NCSoftu. Tak więc, zarówno nowe jak i stare konta będą mogły skorzystać z nagród (np. gold packów).

Jeśli posiadacie jakieś wątpliwości oraz dalsze pytania prosimy o kontakt z Supportem Gameforge [email protected] bądź o zadanie pytania w komentarzu – postaramy się pomóc jak najszybciej!