Zgadza się! Informacja ta pojawiła się niespodziewanie na europejskiej stronie głównej – z oficjalnego ogłoszenia wynika, iż w lutym 2012 Aion w Europie zostanie przejęty przez nowego wydawcę – Gameforge – oraz zmieni model płatności na F2P (free-to-play).

Oficjalna strona Aion EU F2P – http://www.aionfreetoplay.com/website/

Jak można się domyślić informacja ta rozpętała istną burzę wśród graczy, a zdania są mocno podzielone.

[English Version]

Wraz z modelem F2P dostępne będą 3 rodzaje kont

  • Starter – dla nowych graczy, którzy rozpoczną grę po wejściu modelu F2P. Konto to posiada restrykcje w postaci limitów chatów, AH, trada, wysyłania listów, zbieractwa oraz dłuży cooldown instancji i mniejsze nagrody za oblężenia twierdz. Konto będzie mogło z czasem (i pod pewnymi warunkami stać się kontem “Veteran”), można je także upgradować przy pomocy “Gold Pack’a”.
  • Veteran – są to wszystkie obecnie istniejące konta Aion EU (niezależnie czy nadal jest opłacany abonament czy już nie). Nie posiadają restrykcji kont “Starter” prócz dłuższych cd na instancje i mniejsze nagrody za siege.
  • Gold Pack – czasowy upgrade kont “Starter” bądź “Veteran” znoszące wszelkie ograniczenia i restrykcję. Ponad to osoby kupujące Gold Pack otrzymywać będą “Veteran Rewardy” tak samo jak ma to miejsce z płaceniem abonamentu.

Tabelka przepisana z oficjalnej strony.

Starter Veteran Gold Pack
Pre-Condition none former subscription available after the changeover
Duration permanent permanent temporary
Character slots 2 8 8
Bonus no no yes
Quests
Equipment
Customization
Maximum character level 55 55 55
PvP
Crafting
Chat limited
Trade limited
Personal shop limited
Mailbox limited
Trade broker limited
Legion limited
Gathering limited
Item extraction limited
NPC selling low normal normal
Instance cooldowns increased increased normal
Fortress siege rewards limited limited

Jako że wiele kwestii pozostaje niewiadomych / niejasnych -m.in. co sprzedawane będzie w sklepiku (zwykłe kosmetyczne itemy czy może tzw. pay-to-win), na czym polegać będzie “bonus” dostępny tylko w gold packu, jak działać będą ograniczenia na nagrody z siege czy o ile dłuższe będą cooldowny istancji, wysłaliśmy naszemu przyszłemu wydawcy zapytanie w tej sprawie i mamy nadzieję na szybką odpowiedź. Zamieścimy także szczegółowe informację jak tylko się pojawią.


Źródło: Aion EU Service Transition na EU Aion website oraz Aion Free-to-play official website.