Wielu z Was kojarzy zapewne sceny z Aion Vision Trailer oraz Aion 3.0 trailer w których pokazano zmiany pogody i zastanawiało się czy system ten zostanie zaimplementowany w Aion 3.0. Okazuję się, że owszem system dynamicznej pogody / pór roku faktycznie wejdzie w życie z najnowszym dodatkiem! Prócz charakterystycznej pogody dla każdej z pór roku (śnieg w zimę, upał latem, czy kwitnięcie kwiatów), system wprowadza potwory, zasoby oraz mini-eventy które pojawiają się tylko w określonym sezonie.

[English Version]

Tak jak w prawdziwym świecie, w Atrei także występować będą 4 pory roku zależne od daty in-game.

  • Wiosna od marca do maja
  • Lato od czerwca do sierpnia
  • Jesień od września do listopada
  • Zima od grudnia do lutego

W poniżej zaznaczonych lokacjach pojawiać się będą “sezonowe” potwory (dokładna ich lokalizacja jest jednak randomowa).

Elian Housing Zone (Elyos)

Pernon Housing Zone (Asmodian)

Na początku każdego in-game miesiąca istnieje szansa że sezonowe potwory pojawią się zarówno w hausing zone Elyosów i Asmodian. Będą to drzewopodobne potwory, które gracze będą mogli zabić (niestety mają sporo HP a gracze biją je po 1 dmg, dlatego należy mieć albo dużo czasu albo dużo towarzyszy 😉 ).

Pokonanie tych potworów nagrodzi graczy randomowym dropem “wielorybiego mounta”, paczką z dekoracjami do domu oraz kryształami i liśćmi potrzebnymi do wykonania questa na eternalne skrzydła.

Ponad to, jeśli potwory te zespamują się w konkretnym miejscu (co jest ofc randomowe) np. koło jeziora, będą posiadały dodatkową szansę na wydropienie specjalnych itemów potrzebnych do wyprodukowania “motocyklowego mounta” czy aether fragmenty ect. Jak widać z załączonego obrazka, z powodu rzadkości, długiego czasu spawnu oraz popytu, itemy potrzebne na motocykl będą dość drogie…

Zapewne w przyszłości dodanych zostanie więcej potworów czy mini-eventów zależnych od pór roku!


Źródło: Seasonal monsters na Korean PowerBook.