Naukowcy z Elysei oraz Asmodei rozpoczęli całkiem nowy projekt – skatalogowanie historii Atrei w nowym Muzeum Historii Naturalnej!!! Konkurencja jest duża, jako że zarówno Elyosi jak i Asmodianie pragną otworzyć swoje Muzeum jako pierwsi! Uzbrojeni w sokoli wzrok oraz żyłkę odkrywcy, Daevy wyruszą na poszukiwanie skamielin by wspomóc swoich naukowców!

Mimo iż, szukanie skamieniałości wydaję się łatwym zdaniem podobnym do zbierania kamieni z ziemi, należy pamiętać że najlepsze okazy zostały wykopane przez potwory i bossów z instancji i tylko najodważniejsze Daevy będą w stanie je zdobyć!

Naukowcy obu frakcji z radością nagrodzą Daevy, które pomogą im w poszukiwaniach – tak więc chwyć za łopatę i wyrusz na poszukiwania już dziś!!!

Event “Pick up the Past” trwać będzie od 7. września do 6. października 2011.

1. Opis
Założyciele Muzeum potrzebują pomocy w zebraniu kolekcji skamieniałości z antycznych roślin, owadów i zwierząt by móc otworzyć nowe Muzeum Historii Naturalnej Atrei. Próbki zbierać można z potworów oraz bossów z instancji, a także kilka dodatkowych z in-game Surveyów.

Daevy, które pomogą w poszukiwaniach zostaną nagrodzone madalami, Abyss reliktami, crafting materiałami, consumables jak i kostiumami!

2. Jak zacząć?
By rozpocząć poszukiwania nie wymagany jest żaden quest – po prostu zaczynasz zbierać! Po zebraniu większej ilości należy udać się do NPC Fossil Traders w Sanctum bądź Pandaemonium.

3. Nagrody
Oto lista nagród oraz ilość skamieniałości wymaganych do wymiany.

  • Boxes of Stones może zawierać losowe manastony bądź enchantment stone.
  • Alluring Box może zawierać losowo godstone, medal, Abyss relikt, enchantment stone, manastone, scrolle, potiony bądź Revival Stony.

“My Other Half” Couple’s Shirt
“I Can Hear Only You” Couple’s Shirt
“I Am Yours” Couple’s Shirt

Źródło: Picking Up the Past event guide na EU GameGuide.