W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami testowaniem najnowszego patcha 2.5, postanowiliśmy ponownie przybliżyć Wam tematykę czym w ogóle jest Publiczny Test Serwer, do czego służy i jak można się z nim połączyć.

 • Co to jest Public Test Server?
  Jest to dodatkowy publiczny, testowy serwer Aiona, na którym każdy może grać i testować różne aspekty gry. Celem tego serwera jest umożliwienie przetestowania elementów gry przed ich udostępnieniem na oficjalnych serwerach.
  Notka: Często po opublikowaniu patchów na oficjalnych serwerach zawartość PTS i oficjalnych serwerów jest taka sama i z powodzeniem można użyć klienta PTS do zupdatowania retail klienta, bez wymogu ponownego ściągania patcha.
 • Czym się różni PTS od oficjalnych serwerów?
  – Do połączenia się z PTS potrzebujesz osobnego klienta gry. Jednakże by zalogować się na PTS gracze używają tych samych username, haseł i PINu jak w czasie logowania na live serwery.
  – Na PTS znacznie zwiększony jest EXP rate, AP rate, crafting/gathering rate i drop rate, by łatwiej było graczom wylevelować postacie oraz testować nowy content.
  – Na serwerze można mieć postacie obu ras.
  – Patche i rozszerzenia są ładowane na PTS przed ich ukazaniem się na oficjalnych serwerach.
  – Brak supportu GM.
  PTS z różnych przyczyn może być zresetowany i wszystkie utworzone na nim postacie/legiony etc. mogą być usunięte gdy będzie wymagać tego procedura testowa.
 • Jak się dostać na PTS?
  PTS jest dostępny dla każdego kto ma aktywne konto (zarówno konto retail jak i konto trial) w Aionie. By zalogować się na PTS używa się tego samego loginu, hasła i PINu co na live serwerach.
  PTS wymaga osobnego klienta gry. Jeśli gracz posiada już klienta PTS to jedyne co musi zrobić to uruchomić Luncher a AionPTS zaktualizuje się automatycznie.
  Jeśli gracz nie posiada klienta PTS, to może skorzystać z dwóch metod instalacji dodatkowego klienta gry:
  Metoda I:

  1. W katalogu z zainstalowanym klientem Aiona (np. C:/Program Files/NCSoft/) utwórz nowy katalog “AionPTS” (tylko taka nazwa, żadna inna).
  2. Do katalogu AionPTS skopiuj całą zawartość z folderu gdzie zainstalowany jest Aion (np. skopiuj wszystko z C:/Program Files/NCSoft/Aion do C:/Program Files/NCSoft/AionPTS).
  3. Wyłącz NCSoft Launcher jeśli jest włączony.
  4. Włącz NCSoft Launcher ponownie. Wykryje on AionPTS jako nowy klient gry, trochę okienek powyskakuje jeśli macie Viste/7, żeby umożliwić launczerowi zmienianie plików w katalogu AionPTS.
  5. Jeśli potrzeba spatchuj AionPTS i uruchom go.

  Metoda II:

  1. Ściągnij klienta AionPTS z jednej ze stron:
   GamersHell,
   FilePlanet
  2. Zainstaluj jak każdą inną aplikację. AionPTS pojawi się w NCSoft Launcher’ze.
  3. Spatchuj jeśli potrzeba i uruchom PTS.

Życzymy udanego testowania!


Źródło: Aion 2.5 PTS FAQ.