O tym jak niebezpieczne i rozpowszechnione są próby włamań i kradzieży na kontach graczy w każdym MMO nie trzeba mówić nikomu.Niektórzy wydawcy, nie tylko przestrzegają swoich graczy by zachowali jak największą ostrożność, ale także wprowadzają różnorakie zabezpieczenia in- i out-of-game (np. Blizzard wprowadził tokeny).

Okazało się, iż NCSoft Korea także nie siedzi z założonymi rękoma. W tą środę (po ichniejszym maintenance), zostanie wprowadzona nowa opcja ochrony dostępu do postaci przy pomocy hasła!

Ustanawianie hasła
Wpisanie błędnego hasła Blokada dostępu

Zabezpieczenie polega, na ustawieniu hasła, które należy wpisywać każdorazowo przy wchodzeniu na postacie czy przy kasacji postaci. Hasło ustawia się z poziomu okienka wyboru postaci i obowiązuje dla wszystkich postaci. Hasło ma na celu zabezpieczenie włamań i kradzieży itemów / postaci / kinah oraz kasowaniu postaci. W celu zminimalizowania niebezpieczeństwa przechwycenia hasła przez keylogger, hasło wpisuje się przy pomocy wirtualnej klawiatury. Po pięciokrotnym nieprawidłowym wpisaniu hasła, dostęp do postaci zostanie zablokowany na 8 godzin (zostanie przy tym wysłany e-mail do właściciela konta zawiadamiający o tym fakcie, i przy pomocy Master Account będzie mógł on zdjąć blokadę).

Nalżey mieć nadzieję, że i u nas wprowadzone zostanie takie zabezpieczenie.


Źródło: Character password na Korean PowerWiki.