W patchu 2.0 dodano ciekawe rozwiązanie polegające na ulepszaniu broni poprzez robienie serii zdań. Nasza broń “rozwija się” od itemu jakości Superior, poprzez Heroic aż do Fabled. Bronie te odznaczają się charakterystycznym motywem “niebieskiej róży”.


Proces upgadowania broni

  1. Rozpoczęcie chaina – By rozpocząć serie questów, gracz musi udać się do solo instancji Taloc’s Hollow i zabić bossa Queen Mosqua. Rzuca ona randomowo item rozpoczynający questa dla różnych typów broni – może się jednak okazać, że otrzymamy item nam “nie pasuje” i trzeba będzie zabić bossa kilkakrotnie zanim zdobędziemy questa dla naszego typu broni.
  2. Udajemy się następnie z questem do NPC, który wymieni nam zdobyty item na broń z serii Siel’s Supremezobacz listę broni.
  3. Następny etap zaprowadzi nas do Udas Temple, gdzie trzeba będzie wykonać powtarzalny (25 razy) quest (np. quest Restoration of Sword), za który otrzymuje się itemy potrzebne do upgradowania broni. Po zebraniu wymaganej ilości oraz oddaniu naszej Siel’s Supreme broni (dlatego uwaga, nie należy jej wyrzucać!) otrzymamy broń z seri Noble Siel’s Supremezobacz listę broni.
  4. Ostatni quest (np. [Group] New Sword) wymagać będzie m.in. udania się do Beshmundir Temple i zabicia last bossa, jak i wykonania pobocznych powtarzalnych questów na potrzebne składniki. Po jego wykonaniu otrzymamy broń z serii Siel’s Dominantzobacz listę broni.

Wygląd broni
(kliknij, by powiększyć)

Siel’s Supreme Bow Noble Siel’s Supreme Bow Siel’s Dominant Bow
Siel’s Supreme Dagger Noble Siel’s Supreme Dagger Siel’s Dominant Dagger
Siel’s Supreme Greatsword Noble Siel’s Supreme Greatsword Siel’s Dominant Greatsword
Siel’s Supreme Mace Noble Siel’s Supreme Mace Siel’s Dominant Mace
Siel’s Supreme Orb Noble Siel’s Supreme Orb Siel’s Dominant Orb
Siel’s Supreme Polearm Noble Siel’s Supreme Polearm Siel’s Dominant Polearm
Siel’s Supreme Spellbook Noble Siel’s Supreme Spellbook Siel’s Dominant Spellbook
Siel’s Supreme Staff Noble Siel’s Supreme Staff Siel’s Dominant Staff
Siel’s Supreme Sword Noble Siel’s Supreme Sword Siel’s Dominant Sword

Źródło: Siel’s weapons serie na Korean PowerWiki.