W wyniku “lekkiego” opóźnienia spowodowanego “grypą Pungus”, dopiero w tym tygodniu został opublikowany trzeci wywiad z producentem Aiona na temat patcha 1.9 (czwarta i ostatnia część także zostanie opublikowana w tym tygodniu).

Zapraszamy, więc do zapoznania się z dokładniejszymi informacjami o systemie “Energy of Salvation” oraz nowymi statystykami, które zostaną dodane w 1.9.

Aquilanius: Jaki jest cel wprowadzenia systemu “Energy of Salvation”?

Kinslon: “Energy of Salvation” przeznaczony jest głównie dla graczy, który levelują swoje postacie wolniej niż inni na podobnym poziomie. Akumulacja “Energii Zbawienia” zaczyna się na 15 poziomie. Kierowana jest do tzw. casualowych graczy oraz takich, którzy bardzo lubią poznawać różne aspekty gry, a nie tylko skupiać się wyłącznie na jak najszybszym “wbiciu” maksymalnego poziomu. Także osoby, które odciągane są od levelowania przez inne “święcące rzeczy” skorzystają na tym systemie.

Aquilanius: Czy “Energy of Salvation” wpływa na ilość Abyss Piontów zdobywanych w Abyss?

Kinslon: Nie. Wpływa tylko na ilość zdobywanego exp’u oraz szybkość levelowania, nie wpływa w żaden sposób na Abyss Pionty. Celem jest pomoc w szybszym wylevelowaniu postaci na wyższy poziom, dzięki czemu będą mogły one szybciej skorzystać z możliwości wejścia do instancji czy Abyssu. Nie ma bezpośredniego wpływu na ilość Abyss Pionty, które są oddzielnym systemem. Można ująć to tak, iż szybsze levelowanie dzięki “Energy of Salvation” przyczyni się do szybszego wejścia do Abyssu a co za tym idzie, szybszego zbierania Abyss Piontów.

Aquilanius: Wiemy, że gracze w 1.9 będą nadal korzystać z systemu “Energy of Repose” [system jest obecnie in-game, ale od poziomu 20 – przypis tłumacza], tylko że od 15 poziomu. Jaki będzie maksymalny poziom efektywności tego systemu?

Kinslon: Główną zmianą związaną z “Energy of Repose” jest to, że od tej chwili będzie on naliczany od 15 poziomu, zamiast od 20 (maksymalny poziom, nadal nie ulega zmianom i wynosi 50). Obecne (wersja 1.5) procentowe liczby pozostaną bez zmian, jako że NA oraz EU serwery otrzymały jakiś czas temu update, który teraz jest wyszczególniony w koreańskich patch notsach 1.9 [czyli nam dano update tego systemu jakiś czas temu, a Koreańczycy dostają go dopiero w 1.9 – przypis tłumacza]. Dla przypomnienia, takie o to są i będą procentowe liczby w 1.5 oraz 1.9:

  • Poziomy 15–44: 40% bonus
  • Poziomy 45–50: 30% bonus

“Energy of Repose” nadal pozostanie cennym dodatkiem, dla osób które grają przez krótki czas, a następnie “odpoczywają” przez dzień lub dwa.

Aquilanius: Czy nowa statystyka “Crit Spell” będzie wpływać także na healing spells? Jeśli tak, to czy wartość krytyczna będzie brała pod uwagę statystykę healing?

Kinslon: “Crit Spell” jest ważną nową statystyką dla postaci operujących ofensywnymi czarami. W zależności od statystyk jakie posiadają itemy Twojej postaci, może oznaczać to zwycięstwo bądź przegraną. Niestety z powodu, iż statystyka ta skierowana jest ku czarom atakującym – “Crit Spell” nie będzie miał wpływu na czary leczące.

Aquilanius: Czy nowe statystyki z 1.9, będą dodane do istniejących już itemów i manastonów, czy raczej zostaną dodane wraz z patchem nowe przedmioty i manastony, które zawierać będą te statystyki?

Kinslon: Chciałbym! Do obecnie istniejących już przedmiotów nie zostaną dodane nowe statystyki, lecz nowe przedmioty i manastony wprowadzone w 1.9 będą je miały już wbudowane. Nowe przedmioty wprowadzane w kolejnych przyszłych patchach, także będą posiadały te statystyki.

Aquilanius: Czy możesz wyjaśnić jak dokładnie bonusy z przedmiotów wpływać będą na przyzwane przez graczy spirity, pułapki oraz energie? Jakie klasy skorzystają na tej zmianie najwięcej?

Kinslon: Spiritmasterzy, Klerycy oraz Rangerzy powinni być najbardziej podekscytowani tymi nowymi statystykami. Kiedy manastone z nowymi statystykami zostanie włożony do przedmiotu (bądź jeśli dany item posiada już tą statystykę), część z bonusu z przedmiotu zwiększy statystyki peta, pułapki czy przyzwanych energii.

By to odrobinę rozjaśnić, przedstawiamy statystyki, które będą dawały bonus do spiritów, pułapek praz energii:

  • Spirity Spiritmastera: HP, Physical Attack, Physical Critical Hit, Accuracy, Evasion, Physical Defense, Magic Boosting Power, Magic Accuracy, Magic Resistance
  • Pułapki Rangera: Magic Boosting Power, Magic Accuracy
  • Przyzywane energie Kleryka oraz Spiritmastera (Summon Energy): Physical Attack, Accuracy, Magic Attack, Magic Boosting Power, Magic Accuracy

Miejcie oko na kolejny wywiad z Kinslonem, gdyż mamy jeszcze więcej ekscytujących informacji o 1.9, które zaprezentujemy jeszcze w tym tygodniu!


Źródło: Ask Kinslon: Aion v1.9 Interview #3.