W kolejnym wywiadzie z Producentem Aiona Chrisem “Kinslon” Hagerem zostały omówione kolejne nowe aspekty patcha 1.9 (który ma zawitać na nasze servery już w maju!) – system łączenia dwuręcznych broni (“Two-Handed Armsfusion”) oraz wypożyczanie tzw. “mglistych” (“Mist”) przedmiotów.

Zapraszamy do lektury!

Aquilanius: Jaka jest różnica między tymi dwoma kategoriami przedmiotów – “mglistymi”, które będzie można wypożyczyć a nagrodami za daily questy?

Kinslon: Przedmioty zdobywane jako nagrody za daily questy są rzadsze i objęte są szerszym zakresem “limitu czasowego” (3, 7 bądź 14 dni). Na dłuższą metę, dużo więcej daily questów będzie trzeba wykonać by móc je otrzymać. “Mgliste” przedmioty, które będzie można wypożyczać objęte są limitem czasowym “14 dni” oraz dostępne są dla postaci, co każde 5 poziomów. Dlatego też, są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wynająć dobrą broń czy zbroję by móc szybko progresować przez weekend i/lub ukończyć instancję, ale nie chcą codziennie wykonywać żmudnych daily questów bądź kupować drogi przedmiot wiedząc, że za jakiś czas z “niego wyrosną”.

Aquilanius: Jakie są ograniczenia związane z tymi przedmiotami?

Kinslon: Przedmioty kategorii “Mist”, nie mogą być sprzedane, stradowane ani trzymane w Accoun/Legion Warehouse, oraz znikną po wyznaczonym czasie użytkowania. Nie mogą także być ulepszone w żaden sposób (enchanty, godstony ani manastony nie mogą zostać dodane).

Aquilanius: Jakie są statystyki oraz jakość tych itemów? Czy możesz podać kilka przykładów?

Kinslon: Statystyki oraz jakość przedmiotu zależą od poziomu, ale wszystkie one posiadają legendarną (niebieską) jakość. Poszczególne statystyki różnią się w zależności od poziomu przedmiotów, ale poniżej przedstawiamy kilka przykładów “Mglistych” przedmiotów. Warto zauważyć, że wszystkie bronie/zbroje z tego samego poziomu kosztują tyle samo. Na przykład, za tą samą cenę kupimy 35-levelowy “Mist Cloth Tunic” jak i 35-levelowy “Mist Breastplate”. Ta sama zasada obowiązuje bronie. (Proszę zauważyć, że cena może ulegać zmianie w zależności od aktualnego “influence ratio” na danym serwerze).

Przedmiot Statystyki Cena
Level 35
‘Fleeting Breastplate’
404,499 Kinah
Level 40
‘SpiritualDirk’
687,467 Kinah
Level 40
‘Spiritual Tome’
687,467 Kinah
Level 50
‘Ebbing Shield’
566,134 Kinah

Aquilanius: Jak działa system łączenia broni? Jakie statystyki są zachowywane po połączeniu dwóch broni?

Kinslon: Zanim gracz przystąpi do łączenia broni, muszą być spełnione pewne warunki. Obie bronie muszą być tego samego typu (np. dwa polearmy, dwa staffy itp.). Ponad to, “główna” dwuręczna broń, musi posiadać wyższy bądź ten sam poziom co broń “drugorzędna. Mając to na uwadze, podczas fuzji dokonuje się kilka zmian:

  • Do podstawowych statystyk głównej broni zostanie dodane 20% siły zwykłego ataku (attack) oraz magicznego (magic boost) drugiej broni. Jednakże statystyki, które są niższe na drugiej broni nie są zmieniane.
  • Bonusy z drugiej broni są dodawane do głównej broni.W przypadku kiedy obie bronie posiadają którąś ze statystyk (np. attack speed, casting speed), to zostanie zastosowana wyższa wartość.
  • Miejsca na manastony z drugiej broni zostaną dodane do głównej broni. Manastony, które będą się znajdowały w drugiej broni podczas procesu łączenia, zostaną przeniesione do głównej broni wraz z dodatkowymi miejscami.

Aquilanius: Co stanie się po połączeniu z manastonami czy godstonami zaimplementowanymi wcześniej na broniach?

Kinslon: Wszystkie manastony są zachowane na obu broniach. Jeśli druga broń ma założone manastony, są one automatycznie przenoszone na broń główną. Ponad to, kiedy dodaje się manastony czy godstony do połączonej broni, będzie można wybrać do socketu, której broni stone ma zostać dodany (do broni głównej czy drugorzędnej). Godstone zawsze zostanie dodany do głównej broni. Jeśli połączona broń zostanie rozbita, taki godstone nadal znajdować się będzie na głównej broni. Enchantment stone funkcjonuje tak samo jak godstone i dodawany będzie do głównej broni oraz pozostanie na niej, jeśli połączony item zostanie rozbity.

Aquilanius: Czy będzie można odwrócić proces łączenia? Jeśli tak, co stanie się jeśli będę chciał użyć ponownie “podstawowej” broni lecz tym razem z inną drugorzędną bronią? Co stanie się z poprzednia?

Kinslon: Drugorzędna broń jest niszczona w czasie procesu łączenia. Można będzie odwrócić proces i przywrócić główną broń do stanu przed połączenia, lecz drugorzędna broń zostanie utracona. Odwrócenie procesu pozwoli na ponowne wykorzystanie głównej broni i ponowne jej połączenie z inną bronią tego samego rodzaju.

Aquilanius: Jakie są ograniczenia wobec broni, które mogą być wykorzystane w procesie łączenia?

Kinslon: Istnieją pewne rodzaje broni, które mimo że zaliczają się do grupy dwuręcznych nie mogą podlegać połączeniu. Do tej grupy należą: “mgliste” przedmioty, bronie będące nagrodami z daily questów (i które mają limit czasu użytkowania) oraz przedmioty do remodelingu. Poza tymi ograniczeniami, jeśli obie bronie spełniają wymagania (ten sam typ oraz podobny poziom) to fuzja będzie mogła dojść do skutku.

Aquilanius: Dziękujemy Ci, Kinslon! Pora kończyć, lecz w następnym tygodniu umówimy “Energy of Salvation” oraz nowe statystyki. Cheers.


Źródło: Ask Kinslon: Aion v1.9 Interview #2.