Ostatnimi czasy cała społeczność Aiona została rozentuzjazmowana doniesieniami o planowanych patchach 2.0 i 3.0, które miałby by pojawić się w pierwszej połowie tego roku. O nieoficjalnych informacjach dotyczących domniemanych zmianach i dodatkach, które miały by się pojawić w patchu 2.0 można przeczytać tutaj: New Aion 2.0 (and beyond) rumors surface, February 2010 release for Korea?

Zainteresowanie graczy było tak wielkie, że głos w dyskusji zabrał, Tamat:

Witam wszystkich,

Mam dla was szybki update! Obecnie pilnie pracujemy z naszymi koreańskimi kolegami nad updatem do Aiona, który zawierał by znaczący content planowany do wydania na zachodnie serwery w pierwszej połowie tego roku. Przekażemy Wam szczegóły, jak tylko update zostanie ukończony. Z tego co zdążyliśmy zauważyć, jesteście bardzo podekscytowani planowanymi zmianami.

Czas wydania patch’a nie zostanie podany, dopóki nie upewnimy się, że jest on tak samo dopracowany jak wersja podstawowa Aiona na starcie.

Do usłyszenia!

Z wypowiedzi tej, można ostrożnie wnioskować, że ujrzymy konkretne patch notes już niedługo, jako że zostały jeszcze tylko 4 miesiące 😉


Ponad to, w dniu dzisiejszym zgodnie z cotygodniową “rozpiską” serwery poddane zostaną maintenance. W tym czasie zostanie dodanych kilka małych zmian, a w tym najważniejsza [bo wprowadzona na prośbę zachodnich graczy – miło wiedzieć, że możemy coś zmienić w grze – przypis autora] zmiana timera oblężeń fortec:

W czasie maintenance zostanie dodanych kilka zmian ze strony serwerów. Najbardziej znaczącą będzie zmiana odnośnie timerów oblężeń fortec. Wszystkie fortece będą podatne na ataki przez 60 minut, a nie jak to miało miejsce do tej pory przez 30 minut. Jedynym wyjątkiem jest Divine Fortress w Core Abyss, której timer nadal pozostanie 110 minut.

Źródło: Aion sees some more movement on Version 2.0, server update, and get ready for double xp! na AionSource.