Chcielibyśmy podzielić się z Wami szczegółowymi informacjami na temat dwóch nowości którymi uraczy nas FunCom. Mam tu na myśli łączenie serwerów oraz otwarcie dla graczy bety dodatku do AoC.

Łączenie serwerów
Na 27 stycznia Funcom planuje rozpoczęcie operacji łączenia serwerów. Down będzie trwać 24 godziny. FC chce dodać stracony czas graczy jako wydłużenie abonamentu. Serwer Crom, na którym gra IX Kohorta, szczęśliwie ocaleje i nie będzie łączony. Dla naszych graczy jest to dobra wiadomość, gdyż łączenie serwerów zawsze powoduje niepokój o nick naszej postaci, o bugi dotyczące itemów czy poczty – tak jak miało to miejsce poprzednio. Tutaj znajduje się lista serwerów, których będzie dotyczyć merge.
Na oficjalnej stronie EU Forum jest specjalny temat Server Merge FAQ, podający szczegóły łączenia serwerów, ewentualnych utrudnień i postępowania w razie jakiś nieprawidłowości związanych z postaciami po łączeniu. Jest szansa, że jacyś zabłąkani Polacy będą chcieli przenieś na Croma swoje chary i do IX Kohorty dołączyć. Zapraszamy. Po poprzednim merge nasze szeregi zasiliło parę bardzo fajnych i zaangażowanych w sprawy gildii osób.

Dostęp do bety Rise of The Godslayer
FunCom zaprasza najbardziej wytrwałych graczy w Age of Conan do udziału w zamkniętej Becie dodatku – Rise of The Godslayer. Beta jest już dostępna. Na dysku trzeba, tak jak przy Testlive, mieć wystarczająco wolnego miejsca na nowego klienta AoC (42GB), skopiować go odpowiednim programem, spaczować i można zwiedzać to, co FC chce nam udostępnić gdzieś w połowie roku. Sama dostałam takie zaproszenie. Myślę, że nie zdradzę tajemnicy, gdy napiszę, że jest to jeszcze bardzo wstępna wersja, wymagająca sporo poprawek. Rzucenie większej liczby graczy do testowania dodatku przyspieszy prace nad jego wydaniem. Zawsze lepiej, gdy większa liczba testujących szuka bugów, a FC skupi się tylko na ich poprawianiu. Może wezmą też pod uwagę ewentualne sensowne sugestie graczy. Jest to ukłon w stronę tych, którzy są wierni Conanowi od samego wydania gry w maju 2008 roku. I oczywiście próba ich zatrzymania oraz większego związania z tytułem. Ci, którzy grają w AoC, wiedzą, że naprawdę trzeba lubić tą grę, jeśli gra się w nią od już ponad półtora roku. Te boje z bugami, crashami, DC, robienie kolejnego alta aby zapełnić czas między następnym patchem rozszerzającym i uatrakcyjniającym grę. Ciągłe zmiany w samych klasach postaci, ciągłe uczenie się od nowa jak nimi grać.

Podsumowanie
Wydaje mi się, że łączenie serwerów jest krokiem przygotowującym wprowadzenie patcha 1.6, na który wszyscy bardzo czekają. Sama widzę, że AoC przeżywa teraz trudny okres. Dużo dobrych gildii, z którymi razem rajdowaliśmy, które miały dobrą pozycję na Cromie, albo się rozpadła, albo przeżywa naprawdę trudne momenty. Na serwer trafiło sporo graczy z Fury, serwera PvP, którzy przyzwyczajeni do innych buildów, dopiero się uczą jak dobrze sobie radzić na rajdach PvE. Paradoksalnie IX Kohorta, jak zwykle z niedoborami kadrowymi, idzie swoją ścieżką ciągle do przodu. Dzięki zaangażowaniu wielu graczy, popychamy nasz progres we właściwym kierunku. Robimy teraz przygotowania do zabicia na gildiowym rajdzie Chathy i wejścia do trzeciego skrzydła Black Ring Citadel. Trzeba się spieszyć, patch 1.6 ma otworzy drzwi do Thoth – Amon’s Stronghold.

Źródło informacji o łączeniu serwerów: Age of Conan Vault


Artykuł napisała Arrima – Trybun sekcji AoC w IX Kohorcie.