Wczoraj Ayase przedstawił społeczności graczy Aion, list w którym ujawnia pokrótce najbliższe plany firmy dotyczącej naszej gry. Na pierwszy rzut idą tak zwane “account services” czyli dodatkowe możliwości obsługi naszych kont – np. zmiana wyglądu i płci postaci! Czyli to o co wielu graczy wielokrotnie pytało. Poniżej przedstawiamy wypowiedź Ayase.

W styczniu wielu graczy dopytywało się o to, kiedy można się spodziewać dodania nowego contentu do gry, “account services” czy kolejnego double exp weekendu. Kilka dni temu ogłosiliśmy informację dotyczącą tej ostatniej kwestii – zobacz: Nadchodzi kolejny “Double exp weekend”!. Teraz przyszedł czas na przedstawienie planów odnośnie pozostałych dwóch kwestii.

W nadchodzących miesiącach, będziemy w stanie przedstawić Wam bliższe informację o naszych planach w sprawie contentu – m.in. planowane jest dodanie znacznej ilości nowych rzeczy, jak i też przerobienie niektórych z elementów gry, które już są zaimplementowane. Uważamy, że gry MMO to nie tylko “produkt”, ale także “serwis” polegający na nieustającym rozwoju i poprawie gry. W tym duchu, będziemy także mobilizować siły, by stworzyć jak najciekawsze eventy in-game. Będziemy starać się jak najczęściej oferować tego typu eventy i już planowanych jest kilka na przyszłość, mamy nadzieję, że uznacie je za interesujące i zabawne.

Co do “account services”, tak jak zapowiadaliśmy są “na ukończeniu” i zostaną wprowadzone na początku lutego tego roku. Na początek oferowane będą opcje zmiany wyglądu oraz zmiany płci.

Zmiana wyglądu postaci wymaga tzw. “Plastic Surgery Ticket”. Dzięki nim gracz będzie miał możliwość ponownie stworzyć wygląd swojej postaci. Po użyciu ticketa, gracz będzie mógł zmienić styl fryzury, kolor włosów, model ciała, twarz, oczy – czyli jednym słowem prawie wszystkie opcje wyglądu fizycznego postaci, które można customizować przy tworzeniu nowego avatara. Nie będzie możliwe tradowanie ticketu oraz zmiana przy jego pomocy płci postaci. Odwiedź Daeva of Appearance w stolicy swojej rasy po zakupie i aktywacji ticketu, by dokonać zmian.

Zmiana płci postaci będzie możliwa po zakupieniu “Gander Change Ticket”. Zmiana płci jest mityczną oraz skomplikowaną procedurą, dlatego tylko nieliczni NPC Deava są w stanie przeprowadzić rytuał. Ci Daeva of Life Transformation potrzebują “Gender Change Tickets” i można ich znaleźć w zaciemnionych komnatach Sanctum i Pandaemonium. Gender Change Ticket także nie możne być tradowany oraz jeden ticket odnosi się do jednej postaci.

Jeśli jesteś jednym z częstych gości na naszej stronie, najpewniej zauważyłeś pewne ulepszenia na serwisie. Bardzo cenimy sobie sugestie jakie daliście nam odnośnie strony oraz sami zauważyliśmy kilka rzeczy, które chcielibyśmy poprawić. Planowanych jest kilka konkretnych zmian. Pragniemy by oficjalne forum było naturalnym miejscem dyskusji i spotkań z innymi osobami z którymi gracie na jednym serwerze, dlatego postanowiliśmy wziąć fora pod lupę, przeanalizować je i poprawić. W najbliższym miesiącu, bądź dwóch, forum przejdzie znaczące zmiany, dlatego czekamy na Wasze dalsze sugestie dotyczące co byście chcieli zobaczyć na stronie i forum. Poinformujemy Was o planowanych zmianach jak tylko kierunek zmian zostanie ostatecznie sprecyzowany!

Lećcie bezpiecznie!

—The Aion Community Team

Źródło newsa: January Community Address na UK.aiononline.com