Nowy Rok i zapewne nowe oczekiwania graczy, również IX Kohorty. Wielu czeka na nową grę, zwykle jest to jakiś obserwowany od dawna tytuł. Widać, że zbliża się premiera Mortal Online, bo na naszym Forum jest już obecna nowa sekcja rozpoczynająca rekrutację do tej gry. BioWare podał właśnie po raz pierwszy termin premiery Star Wars: The Old Republic na 2011 rok, a zainteresowanie kohortowiczów tym tytułem też jest dość spore.

©FunCom

A my w sekcji Age of Conan także mamy swoje oczekiwania. Chcemy przedstawić w skrócie, jakież to nowości planuje dla nas FunCom w tym roku. 🙂

[ŁĄCZENIE SERWERÓW]
Za kilka dni, na drugą połową stycznia, FunCom zapowiada łączenie serwerów. Przerwa ma być długa, pogłoski mówią o przedłużeniu abonamentu, o czas zabrany na down serwerów. A oprócz tego kasowanie około 19 stycznia postaci 1-20 lvl z kont nieaktywnych dłużej niż 7 miesięcy.

[PATCH 1.06]
Na serwerze testowym już od 10. grudnia 2009 można zapoznać się z nowym patchem 1.06. Przewiduje on wprowadzenie kilku nowych elementów do gry:

1. GUILD RENOWN – na który będą się składać trzy składniki: Valor (PvE), Glory (PvP), and Artistry (Crafting). Czyli każde działanie poszczególnych graczy z gildii, będzie dodawać punkty do Guild Renown: robienie questów, zabijanie mobów, rajdowanie, crafting, pvp. Ranking ma być podawany raz na tydzień. Będzie 20 lvl Guild Renown. Profity są różne. Od budowy Tawerny w mieście gildiowym, możliwości zakupu upiększających miasto gadżetów, poprzez nowe pety, czy zakup NPCa, broniącego Cię przy kopaniu surowców, zakup np. proszku ujawniającego chowających się przeciwników, wstęp na Khemi Sparring Arena, lub zakup zbroi na konia. Podanych bonusów jest dużo więcej, ale nie są jeszcze ostateczne. Co naprawdę będziemy mogli kupić za GR, dowiemy się po wejściu nowego patcha do gry.

2. RAID INSTANCE: Thoth-Amon’s Stronghold. Otwarcie drzwi do nowej 24 osobowej instancji z itemami T3.

3. RAID LOOT TOKEN SYSTEM. System ten będzie dodany w instancjach T1, T2, i T3. Czyli z bossów rajdowych oprócz epickich itemów będą wypadać tokeny, za które będzie można wykupić przedmiot konkretnie dla naszej klasy. Na przykład: cały zestaw T3 można będzie nabyć za pośrednictwem tych tokenów; ale pas, rękawice, nadgarstki i naramienniki dodatkowo mogą paść z bossa. Dlatego gracze będą mieli wybór, czy przeznaczyć swoje tokeny na te elementy, czy liczyć na drop z bossa, a tokeny wydać na inne nagrody, które nie mogą z niego wypaść.

4. BALANS. Tradycyjne zmiany w poszczególnych klasach postaci. Np. ograniczenie zasięgu CC u klas castujących do 5-10 m. Planowana jest też spora zmiana Assasina.

5. TAWERNA ARMSMAN, gdzie będzie można toczyć potyczki również z graczami ze swojej gildii, bez nabijania punktów pvp i bardziej krwawa wersja: Lion’s Maw, polegająca na wybiciu zespołu przeciwników co “do nogi”.

Ze wszystkimi zmianami, które są testowane, można zapoznać się na Age of Conan Testlive Forums [Uwaga! By obejrzeć forum Testlive należy posiadać aktywne konto AoC – przypis autora]

©FunCom

[PIERWSZY DODATEK]
No, a w dłuższej perspektywie oczywiście zapowiadany nowy, płatny dodatek do AoC: Rise of the Godslayer, który ma wejść w połowie 2010 roku. Nie przyniesie on podniesienia maksymalnego levelu postaci, ani wprowadzenia nowych klas. Rozszerzy raczej grę o nową krainę w stylu azjatyckim, bardziej otwartą, bez wagonerów wewnątrz jej strefy. Będziemy też zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu, co zaowocuje dodatkowymi możliwościami rozwoju drzewka featów o nowe umiejętności. Nowe itemy, podobno również epickie, nowe instancje i nowa rasa postaci. Nowy mount – tygrys lub wilk, którego będziemy musieli zdobyć i wychować, aby mógł nam służyć za wierzchowca.


Prawdę mówiąc, FC wszystkie zmiany wprowadza z 1-2 miesięcznym opóźnieniem w stosunku do potrzeb graczy. Zobaczymy, czy te proponowane w nowym patchu 1.6, zatrzymają trochę miłośników Conana w grze, przynajmniej do zapowiadanego dodatku. A rozszerzenie o azjatycką krainę, ściągnie więcej niż na chwilkę tych, którzy AoC zostawili z braku zadowalającego endgame’u, obiecując, że zajrzą do nas, jak dodatek ukaże się już na rynku.

Źródło informacji: Deletion of low level characters on inactive accounts oraz Interview With Funcom’s Craig Morrison.