Nochsana Training Camp – Przewodnik po pierwszej instancji

Autor tekstu: Ammit

Nochsana Training Camp jest pierwszą instancją dostępną w grze, przez co wiele osób postrzega ją jako swoisty “samouczek”. Lokacja została wprowadzona w patchu 1.5, przeznaczona jest dla grupy 6-osobowej i dostępna jest dla obu ras.

Lokalizacja:
Instancja znajduje się w Lower Abyss, lecz każda z ras ma swoje oddzielne wejście zlokalizowane w pobliżu głównej bazy.

Lokalizacja u Asmodian Lokalizacja u Elyosów

Wymagania instancji
Instancja ta jest przewidziana na levele 25 – 28. Jednak zanim będziemy mogli się do niej dostać musimy wykonać prosty quest – dla Asmodian jest to “An Important Message”, a dla Elyosów, ? (niestety brak danych). Po wykonaniu tego zadania można wejść do Instancji. Warto pamiętać, iż instancja ma 18 godzinny cooldown (tzn. że możesz do niej wejść co 18 godzin – zegar startuje od razu po wejściu). Przy pomocy menu->Instance Info, możemy sprawdzić cooldowny na poszczególne instancje dla naszej postaci, jak i dla wszystkich graczy w danej grupie.

Powiązane z instancją zadania
W instancji do wykonania są trzy zadania, które należy wziąć przed wejściem do niej. Bierze się je od tych samych NPCów, do których kieruje nas zadanie na odblokowanie dostępu do instancji.

1) Asmo: [Group] Prototype Weapon / Elyos: [Group] Weapons Inspection
W zadaniu tym należy zebrać cztery Prototype Weapon, które znajdują się w skrzynkach pod koniec instancji. Skrzynki rozmieszczone są dokoła ostatniego budynku jak i wewnątrz jego. Jest ich wystarczająca ilość, więc powinny wystarczyć dla wszystkich osób w grupie.

2) Asmo: [Group] The Draconute Instructor / Elyos: [Group] Cut Off the Head of the Class
Celem tego zadania jest zabicie czterech minibosów:

  Nochsana Protector
  Znajduje się bezpośrednio na wzniesieniu po prawej stronie od miejsca startu – pod drodze trzeba zabić 4 zwykłe mobki oraz 4 elitki. Gdy dotrzemy już do artefaktu przed samą walką z bossem trzeba pozbyć się jeszcze jego obstawy. Sam Boss znajduje się za artefaktem, który można użyć (za darmo) podczas walki z nim. Artefakt da naszej drużynie buff-a, który przez 50 sekund zaabsorbuje 3000 obrażeń.
  Nochsana Guard
  Znajduje się po przejściu przez pierwszą bramę. Sam boss wygląda jak smok. Walkę z nim zaczyna tank jednocześnie ustawiając go plecami do reszty swojej grupy. Boss używa od czasu do czasu odrzutu oraz ogniowego ataku, które zadają obrażenia osobom znajdującym się przed bossa.
  Aetheric Field Guard
  Po drugim bossie musimy przejść za drugą bramę, ubijając po drodze wszystkie mobki. Taktyka na tego bossa jest taka sama jak na dwóch poprzednich – tank stoi przed bossem, a reszta party na jego plecach. Boss rzuca na siebie tarczę, którą należy jak najszybciej zbić.
  Nochsana Teleporter
  Ostatni boss znajduje się na najwyższym piętrze w lewej części twierdzy. Jedyna rzecz, o której warto pamiętać, to że boss przywołuje elitarne mobki. Całe party powinno jednak skupić się tylko na atakowaniu na bossa (i oczywiście chronieniu swojego healera), gdyż po zabiciu go wszystkie mobki jakie przywołał znikną.

3) Asmo: [Group] Killing the Nochsana Fortress Guardian Deity General / Elyos: [Group] Killing the Guardian Deity General of the Training Camp
Celem tego zadania jest zniszczenie bramy fortecy przy pomocy siege weapon, którą dostaje się od NPC oraz zbicie głównego bossa w instancji. Gdy dotrze się do głównej bramy fortecy należy użyć siege weapon, którą znajduje się w naszym plecaku. Następnie zaznacza się bramę i wydaje rozkaz ataku. Po zniszczeniu bramy całe party oprócz tanka powinno się cofnąć ponieważ wybiegną dwie lub trzy elity. Po oczyszczeniu parteru fortecy oraz piętra (należy o tym pamiętać, jako że nie zabite elity w fortecy wesprą bossa w czasie walki) można przystąpić do walki z bossem. Tuż przed nim znajdują się dwie elity. Po ich zabiciu możemy przystąpić do zabicia Nochsana General.

  Nochsana General
  Sam boss nie jest taki straszny na jakiego wygląda. Taktyka jest taka sama jak z mini bossami – tank bierze go na siebie i biegnie pod ścianę, która jest za bossem. Boss używa głównie ataków melee oraz raz na jakiś czas knockdown. Jego ciosy są dość silne, dlatego klerycy powinni być bardzo czujni. Klasy ranged nie powinni się niczym martwić. Po jego zabiciu można cieszyć się lootem.

Loot
Po pokonaniu głównego bossa Nochsana General jest szansa na zdobycie legendarnych (niebieskich) broni “of Nochsana Training Camp”. Niestety, może się zdarzyć, że z bossa nic nie wypadnie…

Bow of Nochsana Training Camp Chief Dagger of Nochsana Training Camp Chief Greatsword of Nochsana Training Camp Chief Jewel of Nochsana Training Camp Chief Shield of Nochsana Training Camp Chief
Spear of Nochsana Training Camp Chief Staff of Nochsana Training Camp Chief Sword of Nochsana Training Camp Chief Tome of Nochsana Training Camp Chief Warhammer of Nochsana Training Camp Chief

Podsumowanie
Nochsans Training Camp jest naprawdę łatwą i szybką instancją. Po pierwszym przejściu instancji i wykonaniu trzech zadań otrzymamy prawie cały poziom. Po zapoznaniu się instancją dobre party jest w stanie przejść ja w 30 min. Warto chodzić na tę instancje ponieważ jedno przejście daje mam prawie pól poziomu oraz szanse na ciekawy drop.

Galeria (kliknij by powiększyć)

Autor tekstu: Ammit (wielki ukłon).
Zdjęcia i formatowanie: Rillas.