By umilić Wam czas cotygodniowego maintenance (wraz z którym na nasze serwery zaimplementowany zostanie Patch 1.5.1 – Patch Notes 1.5.1 Part 1 i Part 2) postanowiliśmy przybliżyć Wam co też dzieję się u naszych koreańskich kolegów.


W dniu 11. listopada 2009 na koreańskie live serwery został wprowadzony update z trzema nowymi zmianami w mechanice gry, które mogą okazać się fundamentalne dla dalszego rozwoju Aiona!
Zmiany dotyczą m.in. oblężeń fortec, nowej opcji graficznej mającej na celu zmniejszenie laga i crashy klienta gry oraz wyczekiwanej przez Spirit Masterów możliwości latania petów z właścicielem!

Niestety nie ma żadnych informacji, kiedy zmiany te miałyby zawitać na serwery NA/EU. (Zaznaczamy, iż nie ma na razie oficjalnego tłumaczenia tych zmian w języku angielskim, dlatego informacje mogą ulec zmianie).

[Oblężenia fortec] Zmiany w systemie i nagrodach
1. Guardian Deity Generals [ostateczni “bossowie” w fortecy – przypis tłumacza] znikają po upływie 30 min.
– Jeśli Twoja rasa pokona Strażnika Fortecy (Guardian Deity General) w przeciągu 30 minut, to forteca przejdzie w Wasze posiadanie.
– Jeśli Twoja rasa obroni Strażnika Fortecy (Guardian Deity General) przez całe 30 minut, wtedy obrona uznawana jest za skuteczną.
– Czas pojawienia się Guardian Deity Generała w Divine Fortress [forteca w Abyss Core – przypis tłumacza] pozostaje bez zmian i wynosi 2 godziny.

[wynika z tego, iż siege wszystkich fortec trwać będzie 30 min, a Divine Fortress w Abyss Core 2 godziny – przypis tłumacza]

2. Nagrody za obronę.
– Za skuteczną obronę fortecy, nie tylko Legion który jest w posiadaniu fortecy otrzymuję nagrodę, ale także wszystkie osoby, które się do sukcesu przyczyniły [czyli cofnęli zmianę odnośnie nagród za obronę, która u nas dopiero wejdzie w życie – przypis tłumacza].
– Nagrodę otrzyma się w zależności od wkładu w obronę.

3. Zmiany w liczeniu “punktów wkładu” (Contribution)
– Zmniejszono ilość “punktów wkładu” (Contribution), które otrzymuje się za zabijanie graczy przeciwnej rasy podczas oblężenia.
– Ilość “punktów wkładu” dla innych aktywności podczas oblężenia pozostaje taka sama.

4. Zmiany w systemie nagród medalowych.
– Członkowie Legionu, który posiada fortecę po jej udanej obronie otrzymują “legionowe” Medale jak i “jednostkowe” Medale [istnieją dwie pule Medali, te dla Legionu, który posiada fortece oraz dla osób, które pomagały bronić czyjejś fortecy – przypis tłumacza].
– Medale zostaną rozdysponowane między graczy z mniejszym “wkładem” tak, by wszystkie nagrody nie dostały się tylko najlepszym graczom. [Więcej Złotych Medali będzie dawanych graczom z mniejszym contribution – przypis tłumacza].

[Interfejs Użytkownika / UI] Opcja wyświetlania dużej ilości postaci
1. By zmniejszyć problemy związane z płynnością gry w lokacjach z dużą ilością graczy dodano nową opcję graficzną.
– W zależności od ustawień, wyświetlanie postaci będzie inne.
– Opcja “Auto” będzie dostosowywać się do zasobów pamięci komputera.
– Można ustawić 3 warianty: High / Middle / Low i zależnie od odległości i wybranego wariantu, postacie będą wyświetlane różnie:

    Widok normalny (rys. 1) Widok uproszczony (rys. 2)
  • Blisko – Postać wygląda bez zmian. Najbliższe postacie będą wyglądać i animować się normalnie. Opcja “High” będzie wyświetlać większość postaci w ten sposób (rys. 1)
  • Daleko – Będą wyświetlane tylko animacje normalnych akcji (ruch, latanie, śmierć). Część z postaci, które są dalej będą wyświetlane jak na obrazku 2. Używanie ustawienia “Middle” będzie wyświetlać większość postaci w ten sposób.
  • Bardzo daleko – Tylko nazwy postaci będą wyświetlane, nie będzie modeli ani animacji.

[z tego co zrozumieliśmy: High – dystans blisko: rys. 1, daleko: rys. 1 albo 2, bardzo daleko: 2 albo brak wyświetlania; Middle – blisko: rys.1, daleko: rys.2, bardzo daleko: brak wyświetlania; Low – blisko: rys. 2, daleko i bardzo daleko: brak wyświetlania. Oczywiście nie wiadomo do końca jak to działa, bo brak oficjalnego tłumaczenia / wyjaśnienia po angielsku – przypis tłumacza].

[Umiejętności / Postać] Latające pety Spirit Mastera.
1. Kiedy Spirit Master zaczyna latać, Spirit także zaczyna.

2. Jeśli którykolwiek, Spirit Master czy jego pet, są w powietrzu, czas lotu będzie zużywany. Jeśli Spirit otrzyma buffa zwiększającego latanie, taki sam otrzyma Spirit Master.

3. W czasie lotu, zwiększa się szybkość poruszania Spirita.

4. W momencie lądowania Spirit Mastera, jego pet także ląduje niedaleko.

5. Szybowanie / spadanie – wcześniej podczas tych czynności Spirit znikał, obecnie podążą za swoim panem. W czasie szybowania, tylko komenda “Move” jest dostępna.

6. Walki powietrzne – pet Spirit Mastera ma teraz możliwość atakowania przeciwników w powietrzu. Lecz tak jak przedtem, przywołania Spirita można dokonać tylko na ziemi!

7. Spirity nie otrzymują obrażeń od spadnięcia z dużej wysokości (tzw. fall damage).

Inne “dodatki” w tym update’cie:

[Przedmioty] Nowe kostiumy
Trzy nowe rodzaje kostiumów zostały dodane u sprzedawców odświętnych strojów w stolicach. Są to (kliknij rysunki by powiększyć):

Strój amerykański
Strój rosyjski
Strój europejski (raczej grecki)

[Umiejętności Spirit Mastera]
1. Wing Root I Cooldown zwiększono do 2 min oraz zmniejszono natychmiastowe skrócenie czasu lotu z 20% na 10%.

2. Spirit Disturbance I Usunięto efekt “Crash” oraz zwiększono zadawany damage.

[Przedmioty] Stackowanie
Zwiększono limit stackowania się niektórych przedmiotów z 1000 na 10000

[Instancje] Steel Rake
1. Zmieniono lokalizację niektórych skrzyń ze skarbami w niższej części w więzieniu.

[Interfejs Użytkownika / UI] Nowe opcje w skrzynce pocztowej
1. Dodano opcję blokowania listów od graczy poniżej 10 levela.
– Jeśli gracz poniżej 10 levela będzie próbował wysłać Ci emaila, gdy opcja blokowania jest włączona, system poinformuje o tym zdarzeniu.

Tłumaczenie: Rillas.
Źródło newsa: Korean PowerWiki / Nieoficjalne angielskie tłumaczenie na AionSource.