HISTORIA LEGIONÓW

Kiedy Empirejscy Władcy osiągnęli Ascendencję, ogłosili, że stworzą armię do walki z Balaurami. Armię tę wkrótce nazwano Legionem – niepokonaną siłą setek wojowników.

Liczba wojowników w Legionie rosła, aż w końcu przemienił się on w Legion Miecza i Legion Tarczy. Z czasem te dwa podzieliły się na jeszcze więcej innych Legionów, a wszystko to miało miejsce, gdy przedłużająca się Tysiącletnia Wojna wciąż trwała.

W końcu, Empirejscy Władcy stworzyli oficjalny organ władzy, Nobelium, które było odpowiedzialne za organizację i zarządzanie nowo powstającymi Legionami.

Sławne Legiony Elyos

Legion Burzy: Ten dowodzony przez Deltrasa Legion był pierwszym, który zbadał Otchłań i odkrył istnienie Asmodian. Tylko garstka oddziału przetrwała tą wyprawę.

Legion Tarczy Nezekana: Jeden z najbardziej odznaczonych Legionów podczas Wojny Otchłani, który wziął swą nazwę od tarczy Lorda Nezekana, Izith. Tak jak Izith, Legion ten chroni nas przed zagrożeniem ze strony Balaurów i Asmodian.

Legion Zachodniej Armii: Ten budzący strach Legion można porównać do molocha, który podczas bitwy rąbie swoją drogę przez wrogów, tak jak topór rąbie młode drzewa. Ich przeciwnicy drżą na sam dźwięk tej nazwy.

Zadania Legionów

Tak jak z początku głównym zadaniem Legionów było służenie jako militarna siła w czasie konfliktów na wielką skalę, tak z czasem niektóre Legiony zaczęły przypominać bardziej kluby socjalne – gdzie Daevy mogły spotkać tych o podobnych zainteresowaniach i celach – a jeszcze inne stały się gildiami rzemieślniczymi. Część nieoficjalnych „Legionów” ma nawet bardziej wątpliwe cele, takie jak kradzież czy lichwa.

Tworzenie Legionu

Wszystkie Legiony muszą spełniać trzy warunki, by być zatwierdzone przez Sanctum. Po pierwsze, wszyscy członkowie muszą złożyć przysięgę, że mają wspólny cel. Po drugie, wszyscy muszą zgodzić się co do konkretnej nazwy Legionu. Po trzecie, muszą zapłacić w Biurze Legionów małą opłatę manipulacyjną. Po tym wszystkim, Legion jest oficjalnie utworzony i może zacząć rekrutację nowych członków, jak również czerpać przyjemność ze wszystkich korzyści wynikających z jego utworzenia, jak na przykład emblematowych płaszczy.

Rangi Legionów

Biuro Legionów może nadać Legionom 3 rangi w zależności od ilości Legionistów, wkładu włożonego w wojnę, jak również ich majątku. Legiony o wyższej randze mogą kupić więcej zapasów z Sanctum, wliczając w to osobiste Kiski, które mogą im pomóc podczas bitew w Otchłani.

Źródło: Historia Legionów