Wielu z Was, zastanawiało się zapewne jakie nazwy nosić będą serwery Aiona w czasie oficjalnego startu gry. Poniżej prezentujemy listę serwerów wraz z dedykowanym dla nich językiem. Czas serwerów europejskich zostanie ustawiony na GMT+1 (czas środkowoeuropejski) i zintegrowany będzie z wewnętrznym zegarem gry (będzie miał wpływ m.in. na fortece i ich zdobywanie).

Dostępne będą serwery angielskie, niemieckie i francuskie, ale przed startem preselekcji (która rozpoczyna się 18 września 2009), zostanie także dana szansa innym fanom, mieszkającym w pozostałych krajach i regionach, do wzięcia udziału w głosowaniu online, w czasie którego będą mogli “nieoficjalnie” wskazać serwer, na który udadzą się jeśli będą chcieli grać z graczami ze swojego kraju. Wyniki ankiety będą przedstawione natychmiastowo, by na bieżąco gracze mieli obraz, który serwer daje największą szansę na spotkanie znajomych i rodaków.

Podobna ankieta zostanie przeprowadzona dla osób zainteresowanych odgrywaniem swoich postaci (role-playing). Oficjalnie żaden serwer nie zostanie zadedykowany tej grupie graczy, lecz twórcy gry popierać będą inicjatywę graczy podczas wyboru takiego nieoficjalnego serwera. Aion pozwala na tworzenie nowych kanałów rozmów, a ze spostrzeżeń twórców wynika, że istnieje wiele grup miłośników odgrywania ról, którzy zaczęli już tworzyć swoje własne społeczności. Zorganizujcie swoją grupę przed startem gry po czym wybierzcie serwer, który da Wam największą szansę na spotkanie innych osób o podobnych zainteresowaniach!

Mamy nadzieję spotkać Was w świecie Atrei, na jednym z poniżej podanych serwerów! Życzymy miłej gry.

[ENG] Spatalos
[ENG] Telemachus
[ENG] Castor
[ENG] Perento
[ENG] Gorgos

[GER] Kromede
[GER] Thor
[GER] Votan
[GER] Balder

[FRA] Urtem
[FRA] Vidar
[FRA] Suthran

Źródło newsa: List of Aion servers at launch!