Empirejscy Władcy (The Empyrean Lords) to dwanaście pół-boskich istot posłanych przez Aiona jako Strażnicy Wieży Wieczności. Walczyli przeciwko Drakenom, znanym później jako Balaur, w Wojnach Tysiąclecia, lecz nie byli w stanie uchronić Wieży przez zniszczeniem. W wyniku destrukcji Wieży, “fundamentu świata”, Atreia została podzielona na dwie części, także Empirejscy Władcy podzielili się na dwie frakcje – Władców Seraphim (Elyos), i Władców Shedim (Asmodianie).


Seraphim: Władcy Elyos

Ariel, Pani Światłości

Symbol: światłość, południe.
W dawnych czasach przed zniszczeniem Wieży, Ariel była władczynią południa. Obecnie przewodzi pozostałym czterem Władcom Seraphim i mieszkańcom Elysei. Chowa głęboki żal i rozczarowanie iż brawura i ignorancja Azphela doprowadziła do klęski rokowań pokojowych. Znana jest z troskliwości, rozwagi, miłosierdzia oraz litości, jakkolwiek w przeciwieństwie do pozostałych Władców jej pełna moc nie jest ujawniona.

Siel, Pani Czasu

Symbol: czas, wschód.
Siel była władczynią wschodu oraz opiekunką Wieży. Dzięki pobożności i szlachetnemu duchowi była idealną opiekunką Wieży, co uważała za sens swego życia. By zakończyć Wojny Tysiąclecia zgodziła się na proponowany przez Israphela układ pokojowy z Drakenami mimo poważnych wątpliwości. Po zerwaniu rozmów pokojowych i rozpoczęciu walk wewnątrz Wieży, Siel uświadomiła sobie ogrom swojej pomyłki. Oskarżając siebie o naiwność, poświęciła życie by ocalić Atreię przed całkowitym zniszczeniem.

Nezekan, Pan Sprawiedliwości

Symbol: sprawiedliwość, Templar
Nezekan jest jednym z Władców Seraphim czczonym przez Elyos. Poważny i zdecydowany, pozostaje lojalny wobec Ariel i rzadko wnosi głos skargi czy sprzeciwu, jako jej prawa ręka wprowadza w życie jej rozkazy. Gdy Ariel zgodziła się na rokowania pokojowe z Balaurami, Nezekan podążył za nią bez wahania. Jego potęga równa się mocy jednego z Władców Shedim, Zikela z którym niegdyś rywalizował. Posiada ogromną siłę fizyczną i jest w stanie znieść każdy atak. Posługuje się Izith, Tarczą Tajemnic. Nezekan i Władczyni Shedim Triniel spotkali się ponownie po otwarciu Abyss, gdzie walczyli zajadle. Jest powszechnie wiadomo, iż nie przepadają za sobą, lecz powody tej niechęci nie są znane.

Vaizel, Pan Wolności

Symbol: wolność, Ranger.
Władca Seraphim. Uważany jest za “czarną owcę Elysei” i nawet Nezekan znany ze swojej tolerancji, wykazuje mało cierpliwości wobec jego ostentacyjnego sposobu bycia i liberalnych poglądów. Vaizel nie uznaje autorytetu Nezekana co jeszcze bardziej utrudnia relacje między nimi. Biegły we władaniu łukiem i ukrywaniu się, rzadko przebywa w Sanctum, woli przemierzać Elysę i spotykać się z ludźmi. Nie bierze także aktywnego udziału w wojnie, co powinno być jego najważniejszy obowiązkiem jako jednego z Władców Seraphim.

Kaisinel, Pan Iluzji

Symbol: iluzja, strach, Spirit Master.
Władca Seraphim. Często inni Władcy czują się nieswojo w jego obecności z powodu ponurego i zamkniętego w sobie charakteru. Lekkomyślnie traktuje życie, lubuje się w walce i zabijaniu. Jego niezwykłe umiejętności władania Eterem pozwalają mu na przywołanie go pod jakąkolwiek postacią sobie zażyczy. Podczas Pierwszej Wojny Abyss został pokonany i znieważony przez Władczynie Shedim – Lumiel i czeka obecnie by móc zemścić się za to upokorzenie.

Yustiel, Pani Życia

Symbol: życie, Cleric.
Władczyni Seraphim. Zawsze pozytywnie nastawiona i przyjazna, Yustiel lubiana jest przez wszystkich Władców Elysei. Ma delikatny, opiekuńczy i prawy charakter, ceni pokój ponad wszystko inne co często stawia ją w konflikcie z Kaisinelem. Yustiel dostrzega wartość w każdym życiu niezależnie, czy są to wrogowie czy sprzymierzeńcy. Pozostaje wierna Ariel zamieszkując Elyseę, jakkolwiek jej jedynym pragnieniem jest powrót do dawnych dni jedności.

Shedim: Władcy Asmodian

Azphel, Pan Mroku

Symbol: ciemność, północ.
W dawnych czasach, Azphel był władcą północy. Obecnie przewodzi Władcom Shedim i mieszkańcom Asmodae. Kiedy Israphel nawoływał do zawarcia pokoju z Balaurami, to właśnie Azphel był jego zaciekłym przeciwnikiem w tym pomyśle. Jest precyzyjny i srogi, nawet arogancki i wyniosły Zikel, Pan Zniszczenia, kłania się przez Azphelem, a najpotężniejszy wśród Elyosów, Nezekan, lęka się go. Mówi się iż potęga Azphela równa się połączonym siłom Zikela i Nezekana. Jego lodowe oblicze emanuje aurą nieprzeniknionej siły.
Azphel zarzuca Ariel iż nie nadaje się na przywódcę, gdyż zgodziła się na rokowania pokojowe wbrew jego ostrym sprzeciwom. Uważa, iż to jej słabość doprowadziła do Kataklizmu i podziału świata na pół. Wyznaję zasadę iż najważniejszym zadaniem Empirejskich Władców jest walka z Balaurami i ochrona Wieży, i że Ariel zapomniała o swoich obowiązkach i odpowiedzialności.

Israphel, Pan Przestrzeni

Symbol: przestrzeń, zachód.
Israphel był Władcą zachodu oraz opiekunem Wieży. Jako pierwszy zaproponował pakt pokojowy z Drakenami, a także przekonał Siel by poparła tą propozycję. Należał do grona czterech władców stron świata, którzy przewodzili Empirejskim Władcom przed Kataklizmem, gdyż wykazywał się pobożnością i szlachetnością. Jednakże zaczął potajemnie pragnąć większej władzy i czuł zazdrość wobec Siel, co ostatecznie doprowadziło do wypaczenia jego charakteru. Podczas Kataklizmu pomógł powstrzymać zagładę Atreii i poległ wraz ze Siel.

Zikel, Pan Zniszczenia

Symbol: zniszczenie, Gladiator.
Jeden z Władców Shedim czczony przez Asmodian. Prawa ręka Azphela, potrafi zrozumieć wolę przywódcy Władców Shedim lepiej niż ktokolwiek inny. Patrzy z góry na wszystkich prócz Azphela. Potrafi posługiwać się każdą bronią, lecz jego umiejętności walki mieczem są szczególnie znane. Dumny i porywczy, często pozwala emocjom kierować swoimi poczynaniami, siejąc postrach dookoła.
Żywi głęboką nienawieść do Balaurów oraz Władców Seraphim, głównie do Nezekana, który przed Kataklizmem był jego rywalem. Gdy Deltras oraz jego podwładni z Legionu Sztormu, specjalnego oddziału Nezekana, wkroczyli do Abyss, Zikel uwięził ich i usiłował nakłonić do zrzeknięcia się lojalności wobec Władców Seraphim, co było jedną z przyczyn Pierwszej Wielkiej Wojny Abyss.

Triniel, Pani Śmierci

Symbol: śmierć, Assassin.
Władczyni Shedim. Obok Zikela, najbliższa doradczyni Azphela. Niektórzy twierdzą że jej opanowany charakter czyni ją silniejszą niż porywczy Zikel. Triniel odznacza się niespotykaną umiejętnością zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji, jest skryta i tajemnicza. Specjalizuje się w chytrym wyszukiwaniu słabego punktu wroga, a co ważniejsze w atakowaniu bezlitośnie jeśli sytuacja jest korzystna. Chodzą pogłoski iż za dawnych czasów była kochanką Nezekana, ale ci co widzieli ich walczących zaciekle w Abyss nie dają tym plotkom wiary.

Lumiel, Pani Mądrości

Symbol: wiedza, Sorcerer.
Władczyni Shedim. Mimo młodości i niewinnego wyglądu przed Kataklizmem, nienasycona ciekawość pchnęła Lumiel do dogłębnych badań natury Eteru, a w konsekwencji do zwiększenia umiejętności,  przez co posiada największą moc magiczną w Atrei. Podczas Wojen Abyss wielokrotnie zaciekle walczyła z Kaisinelem, Lordem Iluzji i pokonywała go, jakkolwiek nadal obawia się jego mocy. Za dawnych czasów była bliską przyjaciółką Ariel, lecz obecnie przyjaźń ta została zniszczona.

Marchutan, Pan Przeznaczenia

Symbol: przeznaczenie, Chanter.
Władca Shedim. Markutan był bliskim przyjacielem Siel i ma trudności w przebywaniu w pobliżu Władcy Zniszczenia Zikela. Bardzo tajemniczy, uczciwy, opanowany. Jego pełna szacunku, acz pozbawiona wyrazu twarz oraz masywna budowa ciała są odzwierciedleniem potęgi w nim tkwiącej.