175px-Aion_Shugo Open Beta zbliża się wielkimi krokami. Jeśli zamierzasz dopiero zacząć swoją przygodę z Aion możesz zauważyć że różni się on trochę od innych tytułów MMORPG z którymi miałeś styczność do tej pory. Dlatego publikujemy listę 13 wskazówek które zapewnią ci gładką podróż podczas pierwszych 10 leveli.

1. Zacznij wcześnie zbierać surowce. Aion oferuje rozwój dwóch zbierackich profesji: collecting i aether harvesting. Collecting może być realizowane od pierwszego levela ale aether gathering zaczyna się dopiero kiedy zaczniemy latać na 10 levelu. Możesz uniknąć powrotów do wcześniejszych lokacji zaczynając zbierać wcześnie. Crafting a nawet niektóre questy zależą od twoich zbierackich umiejętności.

2. Tytuły przed Nickiem twojej postaci nie tylko fajnie wyglądają ale także dodają pewne statystyki. Po ukończeniu dłuższego chain questa dostajemy nowy tytuł do wyboru w profilu postaci.

3. Manastones są tanim i łatwym sposobem na dodanie paru ekstra bonusow do naszego ekwipunku. Ale pamiętaj że choć możesz usunąć manastone z przedmiotu to nie dostaniesz go z powrotem.

4. W odróżnieniu od innych MMO nie zostaniesz w pełni doposażony w itemy podczas wykonywania class questów. Wydaj więc trochę ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy na upgrade przedmiotów.

5. Aion oferuje całkiem sporo miejsca w inventory ale prędzej czy później i tak zacznie ci go brakować. Cube vendor w startowej wiosce będzie zadowolony mogąc rozszerzyć twój cube.

6. Odpoczynek (domyślnie [kropka]) pomoże ci dużo szybciej zregenerować manę i życie. Możesz dzięki temu zaoszczędzić bandaże i potiony żeby użyć ich kiedy będzie to naprawdę potrzebne.

7. Obydwie strefy startowe zawierają dungeon w postaci jaskini w którym często zbierają się gracze. Wszyscy macie wspólny cel więc czemu nie stworzyć grupy? Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na gracza, wybrać invite i możecie przejść przez dungeon z o wiele mniejszym ryzykiem.

8. Power shards są czymś w stylu amunicji dla wszystkich rodzajów broni (włączając w to księgi magów) i wpływają na powiększenie statystyk. Są dosyć tanim i powszechnym dropem, więc zawsze pamiętaj żeby trzymać ich świeży stack przy swojej broni. Należy jednak pamiętać że shardy wykorzystywane są tylko przy fizycznych atakach.

9. Użycie opcji /pathfinding [name] może ci zaoszczędzić trochę czasu i nerwów. Możesz użyć /pathfinding w celu zlokalizowania miejsc albo NPC. Także w quest logu w opisie danego questa podkreślone są na niebiesko podpowiedzi, które mają czasem opcje [locate] która daje ten sam efekt.

10. Ci z was którzy używają nowego Windows 7 w wersji RC1 mogą się spotkać z przykrą niespodzianką od strony GameGuarda. Najwyraźniej ma on jakieś zastrzeżenia do nowego OS, dlatego jeżeli chcesz zaoszczędzić sobie trochę nerwów dokonaj instalacji z Visty lub XP.

11. Jeśli Standardowy wygląd UI nie przypadnie ci do gustu możesz poeksperymentować z bardziej standardowym jego układem poprzez menu opcji.

12. Masz trochę zielonych przedmiotów których nie możesz lub nie chcesz użyć? Jeżeli masz już trochę pieniędzy ale brakuje ci enchantment stones, kup “extraction tools” od sprzedawcy General Goods za 1000 kinah. Możesz w ten sposób zamienić swoje przedmioty na enchantment stones.

13. Mimo ostrzeżenia które dostajesz gdy usiłujesz ukończyć swój Quest na przemianę w Daeva na 9 lub 10 levelu, możesz tak porozmawiać z NPC (Munin), abyś mógł wrócić do miejsca startu lub pozostać na miejscu jeśli jeszcze masz tam jakieś nie skończone questy. Quest na przemianę warto wykonać jak najwcześniej ze względu na nowe umiejętności.